27 листопада, Уряд перерозподілив 171,1 млн грн на зарплати для вчителів та спрямував 326 млн грн на дофінансування медичної субвенції, перш за все на виплату заборгованості заробітної плати лікарям.
Уряд створює запобіжники, які не дозволяють місцевій владі накопичувати подібні борги в майбутньому.
«Ситуацію, коли через неефективний розподіл державних субвенцій місцевою владою вчителі та лікарі не отримують заробітну плату, вважаю неприйнятною. Тому в 2020 році почне працювати принцип «гроші ходять за школярем». Це означає, що кількість учнів у школах буде враховуватися при розрахунку зарплати вчителів. Відповідно не буде ситуацій, коли розраховується менша ніж насправді кількість учнів, а вчитель недоотримує чесно зароблені гроші», – коментує рішення Уряду Прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
Міністерство охорони здоров'я також змінює підходи з метою недопущення подібних ситуацій. Так, відповідно до другого етапу медичної реформи з 1 квітня 2020 року розпочинаються зміни у фінансуванні закладів, які надають спеціалізовану допомогу – це поліклініки та лікарні. Всі заклади з другого кварталу 2020 року переходять на фінансування через договір з Національною службою здоров’я України.
Також цього дня Уряд схвалив рішення про спрямування 1,9 млрд грн в освітню сферу в рамках комплексної державної програми покращення якості освіти в школах. Особливий фокус на інноваційне обладнання, забезпечення потреб сільських шкіл та дітей з особливими потребами.
Так, вже до кінця цього року ті українські школи, які не мають доступу до швидкісного інтернету його отримують. Діти в сільській місцевості зможуть комфортно діставатись навчальних закладів та харчуватись в комфортних умовах. Для цього буде закуплено близько 430 нових шкільних автобусів та проведено ремонт їдалень, для цього передбачено 400 млн грн.
«Сьогодні ми спрямували майже 801,6 мільйонів гривень на сучасне обладнання та технології. Вже в цьому році наші школярі, які цікавляться математично-природничими науками, технологіями та технічною творчістю отримають нове обладнання для кабінетів та STEM-лабораторій», – прокоментував Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук та додав, що Уряд подбав і про придбання обладнання для спеціальних шкіл та навчально-реабілітаційних центрів в яких навчаються діти з особливими потребами. На це буде спрямовано 55,3 млн грн.
|